niedziela, 14 września 2014

Top ćwiczeń na brzuch z Cassey Ho

Nie jest tajemnicą, że bardzo lubię ćwiczyć z kanałem Blogilates. Cassey zaraża optymizmem, a jej workouty są naprawdę wymagające, choć często na takie nie wyglądają. Ćwiczyłam z nią jakiś czas i mam już swoje ulubione filmiki. Postanowiłam się z Wami nimi podzielić, może Wam też się spodobają. Nie twierdzę, że akurat te ćwiczenia najlepiej u Was zadziałają. Jest to moje subiektywne zdanie. Po tych ćwiczeniach czułam się najlepiej. Mięśnie paliły, ale czułam się super. Już niedługo wracam na siłownię (przed ślubem byłam chora, musiałam na jakiś czas zrezygnować) i mam zamiar wpleść w to treningi z Cassey. Poniższe filmiki na pewno znajdą się w rozpisce treningowej.

1. 5 Best Exercises to Flatten your Lower BellyBardzo lubię serię "5 najlepszych ćwiczeń", już z samej tej serii można skomponować całkiem niezły trening. Tu mamy akurat filmik na dolne partie brzucha. Akurat ta część jest bardzo oporna na odtłuszczanie, dlatego lubię sobie machnąć na nią seryjkę. Pierwsze ćwiczenie to klasyk, ale jakże skuteczny. Znam je z treningu Jillian, ale bardzo lubię. Kolejne ćwiczenie to unoszenie tyłka i tu czuję cały brzuch, nie tylko dolną część. Następnie mamy coś co nazwałam "klaskaniem piętami". Niepozorne, ale wyraźnie odczuwalne. Dwóch ostatnich ćwiczeń nienawidzę i jednocześnie je kocham. Palenie mięśni murowane.

2.  ABS on Fire


Po tym treningu mięśnie naprawdę palą. Ja lubię czuć, że mięśnie się zmęczyły. Zaczyna się niepozornie od dość przyjemnego ćwiczenia. Ale już kolejne (chyba "eagle" się nazywa, często występuje w filmikach Cassey) sprawia, że czuję ból. Dalej też jest ciekawie :) Kto by pomyślał, że niepozorne machanie nóżkami tak podziała na brzuch. Całość kończy się "trzęsieniem ziemi", ćwiczeniem podczas którego cała się trzęsę po czym padam na matę zmęczona, ale szczęśliwa.

3. The 5 Best & Most Effective Ab Exercises


I kolejny filmik z serii "5 najlepszych ćwiczeń". Tu potrzebne będą też hantle, co dla mnie jest miłym urozmaiceniem treningu brzucha. Dwa ćwiczenia się tu powtarzają z tymi z powyższych filmików. Ale i tak jest to ciekawe zestawienie, które angażuje wszystkie grupy mięśniowe na brzuchu. Świetny trening przy małej ilości czasu.

4.  5 Best Muffintop Melting Moves I coś z czym walczą miliony kobiet: boczki. Wiem, że bardzo popularnym treningiem na tą część ciała są tzw. Tiffoczki, ale nigdy ich nie próbowałam. Próbowałam za to tego i powiem Wam, że jest moc! Sporo tu planków wszelakich, ale to ćwiczenie z gibaniem się na boki w planku (tiaaa, fachowa terminologia, wiem) uwielbiam, tak samo jak pierwsze ćwiczenie. Po pierwszym razie zakwasy były ogromne, ale satysfakcja jeszcze większa.

Próbowałyście któregoś z tych treningów? A może któryś wpadł Wam w oko i zamierzacie go wypróbować? Podzielcie się wrażeniami. Wiem, że odkąd zapisałam się na siłownię pojawiło się kilka nowych interesujących filmików, ale jeszcze ich na sobie nie testowałam. Niedługo to nadrobię
M.

  

7 komentarzy:

  1. No to ćwiczenia poranne czas zacząć?

    OdpowiedzUsuń
  2. a ja na razie ćwiczę mamuśkowe treningi z Tiffany :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cassey znam od miesiąca. Boska, próbowałam Mel B, Tiffany ale ta Cassey mnie oczarowała. Ma tyle wszystkiego, wybór dla każdego. Ja ćwiczę boczki, pupę i nogi. Właśnie dziś dodałam u siebie na blogu linki, może ktoś skorzysta ;) Pozdrawiam,

    OdpowiedzUsuń