środa, 23 kwietnia 2014

Odjazdowy Bibliotekarz zagości w Białymstoku

Jeśli myślicie, że bibliotekarze to głównie stare próchna zaczytane w zakurzonych książkach, to się grubo mylicie :) Chcemy Wam dziś pokazać akcję, która pomoże nam w zakopaniu tego stereotypu głęboko pod ziemią! Akcja nazywa się ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ.

Żródło

Kilka słów o niej: 
Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

W 2013 roku zorganizowanych zostało ponad 200 lokalnych edycji, w których wzięło udział 8322 osób. W tym roku po raz pierwszy Odjazdowy Bibliotekarz zagości w Białymstoku. Stało się tak za sprawą trzech największych bibliotek w naszym mieście: Biblioteki Politechniki Białostockiej, Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Książnicy Podlaskiej. Celem jest przejechanie kilku-kilkunastu kilometrów (kto ile da radę) w doborowym towarzystwie bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników aktywnego trybu życia - po prostu nie ma nic lepszego :) 

Odjazdowy Bibliotekarz startuje 31 maja 2014 o godzinie 10:00

Trasa rozpocznie się na kampusie Politechniki Białostockiej (ul. Zwierzyniecka 16), następnie skierujemy się na Kleosin aby skończyć na "Zaścianku Podlaskim" czyli w Skrybiczach. 
Uczestnictwo jest bezpłatne, nie ma również limitu wieku, pedałujesz ile dasz radę :) 

Źródło
Wszyscy miłośnicy książek z Białegostoku i okolic jednoczcie się :) Wskakujemy na rowery (jeśli nie masz, to pożycz) i pedałujemy!

Jak już wspominałam, akcja jest dość duża, więc jeśli nie jesteś z naszych okolic, to nie masz czego żałować :) Od razu zamieszczam Odjazdową mapę, na której zaznaczone są wszystkie rajdy, które będą się odbywać w ramach akcji.
A jeśli zdarzyło się tak, że w Twojej okolicy nie ma rajdu, to jest to idealna okazja do zorganizowania takiego :) Nie musisz być bibliotekarzem żeby zgłosić się do zorganizowania akcji. Wystarczy, że w kwietniu zarejestrujesz swój rajd TU. Zachęcamy gorąco, takie akcje wspaniale integrują środowiska w mniejszych miejscowościach :)

Kto powiedział, że czytanie książek jest dla kanapowych leniuchów? Zdrowy tryb życia wkracza we wszystkie aspekty naszego żywota :) I nam to się bardzo podoba :) Już nie mogę się doczekać! Może na tą okazję wyszoruję mój rower, bo choć dopiero początek sezonu, a mój Rajdek już uwalony jak nieboskie stworzenie :)  

Jedzie ktoś z nami? Może się spotkamy? :)


P.S.
Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu białostockiej akcji https://www.facebook.com/events/1400156310260132/ 

stronie głównej: http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/?2014

oraz oficjalnym blogu akcji: http://blog.odjazdowybibliotekarz.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz