poniedziałek, 1 lipca 2013

Festiwal Z Natury

W dniach 29-30 czerwca w  budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Z Natury.

Źródło: festiwalznatury.pl

W ramach dwóch dni odbywały się spotkania, wykłady oraz warsztaty, których tematyką była szeroko pojęta ekologia, zdrowie, odżywianie, eko-rodzicielstwo oraz kosmetyki naturalne.
Na warsztatach można było nauczyć się tworzenia ekologicznego płynu do płukania tkanin czy mgiełki do prasowania, zapoznać się z podstawami jogi czy nauczyć się lepić w glinie.
Wykłady dotyczyły w porażającej większości tematyki rodzicielsko – wychowawczej, więc bez skrupułów je omijałam :) 
W holu Opery znajdowały się stoiska firm, organizacji oraz osób zajmujących się działaniami związanymi tematyką festiwalu – od rękodzielnictwa (którego moim zdaniem było najwięcej), przez stoiska ze zdrową żywnością, olejami naturalnymi, kosmetykami naturalnymi po księgarnię internetową. Była również Pani z pijawkami leczniczymi. Przystawiała je sobie i wołała do dzieci "Chodź pokażę Ci zwierzaczka" fujjjjj... 
Ostatniego dnia Festiwalu zaprezentował się zespół Uakoko wraz z Paniami z Akademii +50, którzy zatańczyli najpiękniejszy hawajski taniec hula jaki kiedykolwiek widziałam. Muszę przyznać, że zakochałam się w tym klimacie i chyba zacznę szukać szkoły tańca hula! Niestety tak mam - mój okres indyjsko – bollywoodowy zaowocował uczęszczaniem na zajęcia z Bollyrobicku :) Polecam ;)

Napaliłam się na stoiska z kosmetykami naturalnymi ale znalazłam tylko dwa, troszkę skromniutkie. 

Przed Operą
W środku


Podsumowując, pomysł Festiwalu rewelacyjny, oby w następnym roku ponownie zagościł w naszym mieście. Mam również nadzieję, że organizatorzy nie zrazili się niską frekwencją, która wynikała chyba z brzydkiej pogody.
Tego typu spotkań i warsztatów niestety brakuje w Białymstoku. Oby tak dalej, niech Zielone Płuca Polski w końcu pokażą się w kraju :)

E.

1 komentarz: